December 2010


No sugar !

29. december 2010 at 15:55 | fruity
Cukr - učiněný ďábel
Vzdejte se konečně cukru. Když nevymýtíte tohohle démona ze svého jídelníčku, nikdy nezhubnete. Bílý rafinovaný cukr je jako heroin a výrobci potravin vědí, že když ho budou přidávat do svých výrobků, budete ho chtít víc a víc.. Není nutričně nijak výživný a tvoří v těle toxiny. Cukr je pro tělo jedovatá látka. Je to sice velká výzva vzdát se cukru, jeho chuť je velmi návyková. Donuťte se nejíst cukr celý týden a sami zjistíte, jak jste an něm závislí. Znamená to vyloučit rafinovaný bílý cukr, hnědý cukr, bio cukr a potraviny, které přidaný cukr obsahují. Pro případ nouze jezte rozinky nebo sušené meruňky.

VELMI DŮLEŽITÉ - držte se pryč od umělých sladidel jako je aspartam (E951), acesulfam K nebo sacharin (954). Umělá sladidla jsou horší než samotný cukr, mnohonásobně sladší a navíc vedou k přejídání a následnému tloustnutí.

Sladit bychom měli spíše přírodně: medem, javorovým sirupem, nektarem z agáve, sladidlem ze stévie sladké, melasou...


Karob jako zdravější alternativa kakaa nebo čokolády

26. december 2010 at 22:28 | fruity |  food
Karobový prášek je získáván z plodů stálezelené dřeviny Ceratonia Siliqua rostoucí ve Středomoří a je znám také jako svatojánský chléb (podle pověsti se traduje, že tuto potravinu s oblibou jedl svatý Jan) nebo rohovník. Jeho kvality si byli vědomi už ve starověkém Řecku a Egyptě, kde tvořil běžnou součást jídelníčku.